Relax, zábava, adrenalín a tipy na výlety

Poloha penziónu Feši v širšom centre krajského mesta umožňuje aj náročnému návštevníkovi vybrať si zo širokej palety možností ako stráviť voľný čas. Historické centrum mesta okolo Mierového námestia je lemované nielen reštauráciami a kaviarničkami, ale aj historickými budovami.

Najznámejšou a zďaleka dobre viditeľnou dominantou mesta je Trenčiansky hrad. Na jeho návštevu si vyhraďte dostatočne dlhý čas, aby ste neľutovali, že veľa jeho tajomstiev pred vami zostalo ukrytých.

Hneď pod hradom je Katov dom, Karner sv. Michala, Farský kostol a renesančné Farské schody, ktorými sa dostanete priamo k radnici a Piaristickému kostolu či neďalekej synagóge. V Trenčianskom múzeu je stála národopisná aj prírodovedná expozícia. Aktuálne výstavy umeleckých diel ponúka Galéria M. A. Bazovského a niekoľko ďalších menších výstavných priestorov.

Ak zatúžite výjsť si z mesta na nejaké romantické miesto, môžete sa hneď vybrať peši. V okolí rieky Váh nájdete dostatok príjemných miest kde sa dá poprechádzať či len tak relaxovať a rybárčiť. Ak vám viac vyhovuje prechádzka lesom, priamo uprostred mesta je lesopark Brezina s možstvom chodníčkov, dvomi náučnými chodníkmi, verejnými ohniskami ba aj kyslíkovou dráhou pre športové vyžitie. Zo Štefánikovej výhliadky v časti Sokolické skaly sa môžete pokochať výhľadom na mesto a aj na penzión Feši.

Športovo založení návštevníci penziónu majú na dosah futbalový, dva hokejové štadióny, športové haly, plávárne, minigolf, golf (v Skalke nad Váhom), tenisové kurty a veľa dalších športovísk.

Ak sa pri Váhu chcete nielen poprechádzať, absolvujte výhliadkovú plavbu motorovou loďou, alebo si vypožičajte čln a veslujte sami. Ak chcete o čosi viac adrenalínu, absolvujte splav Váhu z Dubnice do Trenčína, alebo z Trenčína na Zelenú vodu.

Iný adrenalínový zážitok vám ponúkne let balónom. Dobré počasie je jediné, čo vám penzión Feši nemôže garantovať.

Keď po náročnom dni budete chcieť celkom vypnúť, môžete sa zabaviť v kine a nakupovať v OC Max. Neďaleko penziónu je známe trenčianske Expo Centerpravidelnými výstavami.

Ak ste v tomto krátkom zozname nenašli to pravé pre seba, či potrebujete viac informácií, personál penziónu Feši vám vždy rád pomôže s výberom športoviska, turistickej trasy, alebo atrakcie, ktorá vyplní váš voľný čas.